Ako dosiahnúť, aby sá do Vás bývalý partner znova zamiloval

od | mar 8, 2017 | Ako získať späť EX | 4 komentáre

Váš vzťah sa skončil, no vy ste sa s tým ešte nezmierili. Stále vášho ex-partnera milujete a ste odhodlaní urobiť všetko pre to, aby ste obnovili váš vzťah a boli opäť spolu.

Často sa hovorí o tom, že snaha o získanie ex späť nie je vôbec dobrá a je lepšie to nechať tak, no keď jeden človek druhého naozaj miluje, nie je to také jednoduché.

Úplne tomu rozumiem. Je to naozaj normálne a pochopiteľné. Vášho ex jednoducho chcete späť, pretože ho stále milujete.

Avšak, ak to chcete dosiahnuť, bude sa vám musieť podariť jedna nie jednoduchá vec. Bude sa vám musieť podariť dosiahnuť to, aby vás váš ex-partner opäť začal milovať.

Verím, že vám v tomto článku poradím a pomôžem prísť na to, ako sa vám to môže podariť.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohí z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť ex krok za krokom.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť Váš stratený vzťah obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako získať späť ex“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudete pripravení) nájdete, ak kliknete na odkaz nižšie:

 

Prečo sa váš vzťah vlastne skončil?

Váš postup pri snahe o obnovenie citov vášho ex-partnera veľmi úzko súvisí s tým, prečo sa váš vzťah rozpadol a prečo vás váš ex-partner prestal milovať.

Prečo sa vzťahy rozpadajú?

Dôvodov môže byť naozaj neúrekom, no väčšinu je možné rozpad vzťahu spojiť aspoň s jednou z týchto 3 vecí:

  • Strata dôvery
  • Pochybnosti o smerovaní vášho vzťahu
  • Ochladnutie citov

Tieto 3 faktory, kvôli ktorým sa pravdepodobne váš vzťah rozpadol, budú pre vás zároveň aj najväčšími prekážkami pri získavaní vášho ex-partnera späť.

Vo vzťahoch potrebujeme niečo cítiť. Potrebujeme cítiť lásku. Potrebujeme mať pocit, že nášmu partnerovi môžeme dôverovať. Potrebujeme vedieť, že náš vzťah niekam smeruje a má budúcnosť. Je takmer isté, že niektorá z týchto „potrieb“ nebola vo vašom vzťahu naplnená.

Možnože to zo začiatku nebolo cítiť, pretože začiatky vzťahov bývajú naozaj krásne, a to často aj bez ohľadu na to, či sa v nich nachádzajú problémy alebo nie. Pomyselné „ružové okuliare“ sú schopné všetky komplikácie a pochybnosti odtlačiť na vedľajšiu koľaj a nechať nepovšimnuté.

Skôr či neskôr sa však dostanú na povrch a často to skončí ukončením vzťahu. Možno to tak bolo aj vo vašom prípade.

Je dôležité, aby ste prišli na to, prečo sa váš vzťah rozpadol. Ak chcete získať vášho ex-partnera späť a dosiahnuť, aby sa do vás opäť zamiloval, budete musieť tento dôvod odstrániť a pokúsiť sa obnoviť váš vzťah.

Ak by váš nový vzťah mal rovnaké problémy, ako ten starý, dlho by to nevydržalo a vy by ste si iba spôsobili ďalšiu „dávku“ bolesti.

Pozrime sa spolu na zopár najčastejších dôvodov, kvôli ktorým sa končia vzťahy a kvôli ktorým vás váš ex-partner mohol prestať milovať.

Dôvod 1: Statili ste dôveru vášho ex-partnera

Dôvera je vo vzťahu naozaj potrebná. Keď jeden partner tomu druhému nedôveruje, stále bude plný pochybností. Taký vzťah naozaj dlho nevydrží.

Vždy, keď ste vášmu ex-partnerovi klamali, ste prišli o kúsok jeho dôvery. Takto ste z nej postupne „usekávali“, až kým z nej nič neostalo a váš vzťah sa rozpadol.

Áno, drobné veci sa dajú prepáčiť, no keď sa takéto veci nahromadia, už ich nedokáže ignorovať naozaj azda nikto.

Dôvera je niečo, čo sa musí postupne a veľmi dlho budovať, no môžete o ňu prísť naozaj veľmi rýchlo.

Ak je to váš prípad a myslíte si, že vás váš ex-partner prestal milovať preto, že vám už nemohol dôverovať, nebudete to mať jednoduché, no môže sa vám podariť získať ex späť.

Keď sa vám opäť podarí získať späť dôveru vášho ex-priateľa, môže sa vám podariť obnoviť váš vzťah. Tomu sa však budem venovať neskôr.

Dôvod 2: Považovali ste vášho ex-partnera za samozrejmosť

Okrem dôvery existuje ďalšia vec, ktorú každý človek vo vzťahu potrebuje. Pozornosť.

Každý človek sa vo vzťahu potrebuje cítiť dôležito a mať pozornosť svojho partnera. Bez nej to jednoducho nejde.

Keď vášmu partnerovi dáte dostatok pozornosti a možno aj trochu romantiky, bude sa vás držať. Zostane pri vás a váš vzťah bude pevný a silný. (Samozrejme za predpokladu, že v ňom nie sú iné závažné problémy.)

Avšak, keď vášmu partnerovi nedáte pozornosť, ktorú od vás potrebuje, začne ju hľadať niekde inde.

Začiatky vzťahov bývajú krásne. Obaja partneri sa naozaj snažia, dávajú tomu druhému obrovské množstvo pozornosti a robia krásne romantické gestá.

Toto obdobie však po chvíli pominie a pozornosť často upadá. Partnerov začíname považovať za samozrejmých a už sa vo vzťahu toľko nesnažíme.

Táto skutočnosť je dôvodom rozpadu mnohých vzťahov. Keď si človek na určitú úroveň pozornosti zvykne, je pre neho časté zvykať si, keď ju zrazu nedostáva.

Čo to znamená pre vás?

Ak sa váš vzťah rozpadol práve kvôli tomuto dôvodu, budete na tom musieť zapracovať. Ak chcete získať vášho ex-partnera získať späť a upevniť váš vzťah, budete mu musieť venovať pozornosť a nebrať ho ako samozrejmosť.

Dôvod 3: Bol v tom niekto iný

Bohužiaľ, aj takéto veci sa stávajú.

Možno ste vášho ex-partnera podviedli. Možno on podviedol vás. A možno si iba našiel niekoho, s kým cítil lepšie spojenie, tak sa rozhodol s vami rozísť.

Jedno je však isté…

Drvivá väčšina ľudí svojich partnerov nepodvádza, pokiaľ sú vo vzťahu spokojní. Keby váš ex-partner bol vo vašom vzťahu spokojný a keby boli naplnené všetky jeho potreby, pravdepodobne by nehľadal „oporu“ niekde inde.

A to, samozrejme, platí aj o vás.

Ak sa s vami váš ex-partner rozišiel kvôli niekomu, môže to znamenať jednu z 2 vecí. Buď ste neboli schopní naplniť potreby a túžby vášho ex-partnera, alebo ste mu nevenovali dostatok pozornosti.

Pokiaľ to budete schopní napraviť, mohli by ste mať šancu získať vášho ex-partnera späť a vybudovať pevnejší vzťah, ktorý vydrží.

Dôvod 4: Vaše cesty sa rozišli

Nie vždy musí byť vo vzťahu nejaký jasný dôvod, kvôli ktorému sa rozpadol. Niekedy to môže byť jednoducho tým, že sa cesty vás a vášho ex-partnera rozišli.

Od života ste očakávali iné veci a rozhodli ste sa, že bude najlepšie, keď váš vzťah ukončíte. Niekedy sa to stáva.

Možno váš ex-partner túžil po svadbe či deťoch, no vy ste na to ešte neboli pripravení. A možno to bolo práve naopak.

Možno váš ex-partner chcel cestovať, no vy ste chceli ostať doma a v kontakte s vašou rodinou. Dôvodov môže byť naozaj nekonečne veľa.

V tomto prípade je obnovenie vzťahu často náročné. Avšak, pokiaľ sa váš pohľad na vec, ktorá spôsobila rozpad vášho vzťahu, zmenil, môže sa vám to podariť veľmi jednoducho.

Ako získať späť dôveru vášho ex-partnera a zbaviť ho pochybností?

Na to, aby ste mali šancu získať vášho ex-partnera späť, potrebujete opäť získať jeho dôveru a zbaviť ho všetkých pochybností, ktoré by mohol mať.

Prečo?

Pretože váš vzťah sa rozpadol. To je iba znamením toho, že váš ex-partner vám do určitej miery prestal dôverovať a začal pochybovať o tom, že je váš vzťah pre vás oboch dobrý a že má nejakú budúcnosť.

Nie je to ľahká úloha. City vášho ex-partnera mohli byť rozchodom veľmi oslabené, alebo vás dokonca teraz môže vnímať negatívne.

Avšak…

Do kariet vám hrá jedna vec. Už len to, že ste spolu nejaký čas tvorili pár, svedčí o tom, že medzi vami niečo je. Alebo teda aspoň bolo.

Váš ex-partner sa kedysi rozhodol dať s vami dokopy a vydržal s vami. Navzájom ste sa priťahovali a boli ste do určitej miery kompatibilnými partnermi. Váš ex-partner vás miloval.

Tieto pocity môžete opäť nastoliť, avšak musíte urobiť zopár vecí. Skúsim vám vysvetliť, ako na to.

Dajte tomu čas

Prvou dôležitou vecou je to, že váš pokus o získanie ex späť by ste nemali nijako uponáhľať.

Skúste sa zamyslieť nad tým, ako ste sa dali dokopy. Nebolo to zo dňa na deň, že nie? Trvalo to nejaký čas, počas ktorého ste si obaja postupne uvedomovali, že k sebe cítite niečo viac ako iba kamarátsky vzťah.

Rovnako to bolo aj pri rozchode. Dôvod na rozpad vášho vzťahu nevznikol zo dňa na deň, aj keď sa to tak na prvý pohľad môže zdať.

Čo z toho vyplýva?

Všetko chce svoj čas. Vo vzťahoch to platí obzvlášť.

Vzťahy vytvárajú silné emócie (aj pozitívne aj negatívne), ktoré len tak nezmiznú. Dajte vášmu ex-partnerovi čas, aby negatívne emócie po rozchode mali čas „vyprchať“ a aby sa do popredia opäť dostali pozitívne spomienky.

Určite na vášho ex-partnera nijako netlačte. Dajte tomu čas.

Identifikujte dôvod ochladnutia citov

Už som hovoril o dôvodoch, kvôli ktorým sa často rozpadajú vzťahy. Samozrejme, dôvod vášho rozpadu mohol byť iný. Identifikovať všetky možné dôvody na rozpad vzťahu naozaj nedokážem. Každý človek je iný a každý sa vo vzťahu správa inak.

Prečo skončil váš vzťah? Prečo ochladli city vášho ex-partnera (alebo vaše city) natoľko, že to váš vzťah nevydržal?

Nech to bolo čokoľvek, mali by ste sa nad tým zamyslieť a skúsiť na to prísť. Ak totiž chcete dosiahnuť to, aby sa k vám váš ex-partner vrátil späť, budete musieť tento problém identifikovať a odstrániť.

Váš ex-partner sa k vám nevráti, pokiaľ budú vo vašom vzťahu stále tie isté problémy, kvôli ktorým ste sa rozišli.

Odhaľte dôvod rozpadu vášho vzťahu a odstráňte ho.

Dokážte ex-partnerovi, že ste sa zmenili a odstránili ste dôvod, kvôli ktorému ste sa rozišli

Keď sa vám podarí dôvod rozpadu vášho vzťah odstrániť, ešte o tom budete musieť presvedčiť vášho ex-partnera. Budete mu musieť dať najavo, že ste sa naozaj zmenili.

Je v tom však jeden problém.

Každý človek, čo chce získať svojho ex-partnera späť, tvrdí, že sa zmenil. Tvrdí, že už naozaj nie je taký ako predtým.

Ako teda dosiahnuť to, aby vám váš ex-partner naozaj uveril, že ste sa zmenili a že váš nový vzťah už bude lepší?

Musíte to vášmu ex-partnerovi dokázať. A to môže byť naozaj ťažké, pretože váš ex-partner si vás „bližšie k telu“ pustí až vtedy, keď vám bude dôverovať. Avšak, pokiaľ vás nepustí bližšie, nemáte mu ako dokázať, že ste sa zmenili a že by vám mal dôverovať.

Odpoveď spočíva v pomalom budovaní kamarátskeho vzťahu, počas ktorého môžete opäť postupne vybudovať stratenú dôveru a ukázať vášmu ex-partnerovi, že ste sa zmenili.

Až potom môžete začať myslieť na posunutie vášho vzťahu na vyššiu úroveň.

Ako dosiahnuť, aby vás ex-partner začal opäť milovať?

Ak chcete vášho ex-partnera naozaj získať späť, musíte dosiahnuť, aby vás opäť začal milovať. To však vôbec nebude jednoduché.

Ako na to?

Mali by ste začať niečím iným. Aj keď opäť získate dôveru vášho ex-partnera, stále bude pociťovať odpor k tomu, že by ste sa k sebe vrátili. Váš predchádzajúci vzťah sa totiž rozpadol a váš ex sa nechce opäť „popáliť“.

Ako tento odpor odstrániť? Ako dosiahnuť, aby váš ex-partner prestal vnímať prekážky a začal byť otvorený novému vzťahu?

Odpoveď leží v emóciách. Opäť musíte vyvolať silné pozitívne emócie, ktoré vám pomôžu získať vášho ex-partnera späť.

Musíte vášmu ex-partnerovi chýbať

Chýbanie je veľmi silná emócia. Stačí, aby ste si uvedomili, ako veľmi vám teraz váš ex-partner chýba.

Ak sa vám podarí podobnú emóciu vyvolať aj u vášho ex-partnera, bude to pre vaše šance na obnovenie vášho vzťahu naozaj dobré.

Keď začnete vášmu ex-partnerovi chýbať, môže to bojovať proti odporu, ktorý mu bráni vrátiť sa späť k vám.

Ako dosiahnuť, aby ste vášmu ex-partnerovi začali chýbať? Môže to znieť nelogicky, no najlepšie urobíte, keď spolu nebudete komunikovať a keď budete vášho ex-partnera ignorovať.

Ak vám váš ex-partner píše správy alebo volá, je to dobré znamenie. Aspoň trochu mu chýbate. Avšak, keď budete správy a telefonáty ignorovať, pocity chýbania budete „živiť“ a stále budete vášmu ex-partnerovi chýbať viac a viac. To je presne to, čo chcete.

Samozrejme, po nejakej dobe nastane čas na prelomenie komunikačného embarga a na pokus o postupné získanie vášho ex-partnera späť. Keď sa vám podarí dosiahnuť, aby ste ex dovtedy naozaj veľmi chýbali, vaše šance budú vysoké.

Pozitívne spomienky

Po rozchode často v hlavách ex-partnerov prevládajú negatívne myšlienky. No často sú po čase nahradené pozitívnymi spomienkami.

Váš ex-partner vás raz miloval. Kedysi sa vám podarilo získať jeho srdce. Určite sa teda vo vnútri vášho ex nachádzajú aspoň nejaké pozitívne spomienky.

Je iba otázkou času, kedy sa tieto spomienky dostanú na povrch a začnú prevažovať nad kopou negatívnosti v hlave vášho ex-partnera.

Avšak, nemusíte to nechať iba na náhodu. Môžete pozitívnym spomienkam dopomôcť.

Skúste si spomenúť na nejakú naozaj veľmi silnú spomienku. Musíte si však byť istí, že aj váš ex-partner si na ňu spomenie a že to v ňom vyvolá pozitívne myšlienky.

Povedzme, že ste s ex-partnerom prežili krásny romantický víkend v Bojniciach. Navštívili ste zámok a ZOO a bolo to naozaj krásne.

V takejto situácií by ste mohli vášmu ex-partnerovi napísať SMS: „Dnes som bol v Prievidzi a spomenul som si na Bojnice. Bolo to krásne, že?“

Čo si myslíte, aké emócie to vo vašom ex-partnerovi vyvolá? … Je takmer isté, že aspoň na nejakú chvíľu si spomenie na to, aké to bolo krásne a bude v dobrom spomínať na váš vzťah.

3 príťažlivé vlastnosti, ktoré vám pomôžu

Na záver vám ešte spomeniem 3 príťažlivé vlastnosti, ktoré vám vo vašej snahe o opätovné získanie srdca vášho ex-partnera môžu pomôcť:

  • Sebavedomie a sebadôvera – Každý človek by mal poznať svoju cenu a byť si vedomý svojich pozitívnych vlastností. Sebavedomie je jednoducho atraktívne. Využite to.
  • Schopnosť komunikovať – Komunikácia je vo vzťahu nesmierne dôležitá. Vďaka nej dokážete vyriešiť problémy bez toho, aby nejakým spôsobom negatívne ovplyvnili váš vzťah. Naučte sa s vaším (ex-)partnerom komunikovať a váš vzťah vydrží.
  • Otvorenosť romantike – Azda každý človek miluje romantické gestá. Ak ich vy náhodou radi nemáte, váš ex-partner ich takmer určite obľubuje. Robte pekné gestá a robte život vášho partnera krajším.

Verím, že vám tento článok pomohol pochopiť, ako môžete postupne získať vášho ex-partnera späť a dosiahnuť, aby vás opäť miloval.

Prajem vám veľa šťastia.

Máš ešte šancu získať späť ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…