Ako dosiahnúť, aby ste Vášmu (alebo vašej) Ex chýbali

od | mar 8, 2017 | Ako získať späť EX | 0 komentárov

Predpokladám, že váš vzťah sa rozpadol a chcete vášho ex-partnera získať späť. Inak by ste na tejto stránke neboli.

Taktiež si dovolím tvrdiť, že vám váš ex-partner chýba. Chýba vám a urobili by ste čokoľvek, aby ste opäť boli spolu. Túžite po vzájomnom kontakte a chcete vášho ex-partnera za každú cenu znova chytiť, objať a pobozkať.

To, keď nám niekto naozaj chýba, je veľmi silná emócia. Verím, že momentálne kvôli nej prežívate smútok a najradšej by ste boli, keby táto emócia vôbec ani neexistovala. Tiež som to zažil a pamätám si, aké nepríjemné to bolo.

Táto emócia však môže byť aj pozitívna. Keď dosiahnete, aby ste aj vy vášmu ex-partnerovi naozaj chýbali, vaše šance na obnovenie vášho vzťahu budú naozaj vysoké.

V tomto článku sa vám pokúsim vysvetliť, ako „chýbanie“ vlastne funguje a ako ho môžete pri vašej snahe o získanie ex späť využiť vo svoj prospech.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohí z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť ex krok za krokom.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť Váš stratený vzťah obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako získať späť ex“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudete pripravení) nájdete, ak kliknete na odkaz nižšie:

 

Čo to vlastne znamená „chýbať“?

Nie je chýbanie ako chýbanie.

V skutočnosti existujú 2 typy emócie, ktorú pociťujeme, keď nám niekto chýba. Tieto 2 druhy chýbania sa v mnohých aspektoch líšia.

Chýbanie rád rozdeľujem na:

  • Krátkodobé chýbanie
  • Dlhodobé chýbanie

O čom hovorím? Skúsim vám to vysvetliť.

Krátkodobé chýbanie

Krátkodobé chýbanie je to klasické chýbanie, keď si v nejakej situácií pomyslíme na niekoho alebo niečo, čo by sme v danom momente chceli mať pri sebe.

Možno si pamätáte, keď ste vo vzťahu volali s vaším ex-partnerom a počas telefonátu ste povedali „chýbaš mi“.

Keď vám partner, ex-partner alebo ktokoľvek iný povie, že mu chýbate, pravdepodobne mu naozaj chýbate. Túži po vašej prítomnosti.

Bohužiaľ takéto chýbanie býva spravidla iba krátkodobé. Áno, vášmu ex-partnerovi chýbate, ale iba v práve tom momente. Neznamená to, že na vás neustále myslí a túži po vás.

Takáto emócia spravidla trvá iba krátko. Preto som použil názov krátkodobé chýbanie.

Dlhodobé chýbanie

Na opačnej strane spektra sa nachádza dlhodobé chýbanie.

Viem, možno to teraz na vás pôsobí trochu mätúco a úplne tomu rozumiem. Je to relatívne komplikovaná psychologická téma, no pokúsim sa vám to vysvetliť.

Dlhodobé chýbanie je pravdepodobne veľmi blízke tomu, čo teraz zažívate vy. Neustále myslíte na vášho ex-partnera a túžite po tom, aby ste boli spolu. Váš ex-partner je tým prvým, na čo pomyslíte, keď sa ráno zobudíte, a posledným, na čo myslíte pred spaním.

Takýto pocit chýbania je možné prirovnať až k drogovej závislosti. Lenže nie ste závislí na nejakej chemickej látke, ale na inej osobe. Ste závislí na vašom ex-partnerovi.

Aj pri tomto type chýbania je možné druhej osobe povedať „chýbaš mi“, avšak tieto 2 slová naozaj nie sú dostačujúce na to, aby vyjadrili silu tejto emócie. Je veľmi náročné ju vyjadriť slovami.

Ako nepremeškať ideálnu príležitosť

V tejto časti textu vám predstavím 2 koncepty, ktoré sú vo vašej situácií veľmi dôležité. Oba hrajú veľmi dôležitú úlohu pri snahe o to, aby ste vášmu ex-partnerovi začali chýbať.

Bohužiaľ to nie je až tak jednoduché. Tieto 2 koncepty si totiž protirečia. Prvý z nich tvrdí, že by ste sa mali vášmu ex-partnerovi ozvať čo najskôr, zatiaľ čo podľa druhého by ste mali počkať.

Kvôli tomu vzniká dilema. Koľko by ste mali čakať? Ako zvoliť správny čas, kedy ešte nie je príliš neskoro, no zároveň nie je príliš skoro?

Vysvetlím vám, ako na to.

Najprv vám však poviem, o akých dvoch konceptoch vlastne hovorím.

Pravidlo nulového kontaktu

Pokiaľ ste už čítali nejaké články na tejto stránke, pravdepodobne viete, čo to pravidlo nulového kontaktu je.

Toto pravidlo spočíva v tom, že počas určitého obdobia pozastavíte akýkoľvek kontakt a akúkoľvek komunikáciu s vašim ex-partnerom.

Toto obdobie je naozaj dôležité, pretože vám dáva čas na to, aby ste na sebe pracovali, zotavili sa po rozchodu a jednoducho sa dali „dohromady“, no zároveň dáva vášmu ex-partnerovi priestor na to, aby ste mu začali chýbať.

A to je presne to, o čom je tento článok. Pravidlo nulového kontaktu vám môže pomôcť dosiahnuť to, aby ste ex chýbali.

Vo väčšine prípadov odporúčam dodržiavať pravidlo nulového kontaktu počas obdobia s jednou z týchto troch dĺžok:

  • 21 dní
  • 30 dní
  • 45 dní

Dĺžka obdobia závisí na mnohých faktoroch a je individuálna. Nechcem to však rozoberať úplne dopodrobna. Ak chcete vedieť, prečo je nulový kontakt dôležitý a akú dĺžku by ste si mali zvoliť, prečítajte si viac o období nulového kontaktu.

Pravidlo 21 dní

Pravidlo 21 dní súvisí s tým, ako si v živote formujeme nové návyky a zabúdame na tie staré.

Toto pravidlo prvý krát vyslovil plastický chirurg Maxwell Maltz, ktorý si na správaní svojich pacientov po vykonaní významnej estetickej operácie začal všímať určité vzory.

Pozoroval, ako si pacienti zvykali na obrovskú zmenu vo svojich životoch a všimol si, že vytváranie nových návykov trvá približne 21 dní.

Ako to súvisí s vami a vaším ex-partnerom?

Po rozchode budete pravdepodobne vášmu ex-partnerovi chýbať. Samozrejme, existujú aj prípady, v ktorých takáto emócia naozaj neexistuje, no spravidla budete vášmu ex-partnerovi chýbať aj vtedy, keď bol rozchod práve jeho rozhodnutím.

Počas vzťahu ste si obaja formovali zvyky. Zvykli ste si na vzájomnú prítomnosť a aktivity, ktoré ste spolu vykonávali. Po rozchode začínajú tieto zvyky pomaly ustupovať a obaja si začínate formovať nové.

Ako toto pravidlo funguje?

Viem, že to stále môže byť príliš abstraktné, preto vám skúsim pravidlo 21 dní priblížiť na príklade.

Povedzme, že ste počas vášho vzťahu zvykli vášmu ex-partnerovi vždy na obed z práce posielať SMS správu s textom „Ahoj zlatko. Dobrú chuť k obedu. Chýbaš mi :)“. Po rozchode si bude kvôli tomuto zvyku váš ex-partner na vás spomínať. SMS mu jednoducho bude chýbať a vy taktiež.

Po určitom čase si však začne zvykať na to, že nedostáva tieto pravidelné potešujúce správy. A rovnako si začne zvykať na to, že už spolu nie ste. Po čase už city vášho ex-partnera natoľko vychladnú, že vaše šance na obnovenie vzájomného vzťahu budú naozaj minimálna.

Počas spomínaných 21 dní na vás váš ex-partner pravdepodobne stále často myslí. Chýbate mu. Neskôr však tieto city začnú pomaly ustupovať.

Dilema… Čo urobiť?

Myslím, že už ste si tú dilemu všimli aj vy sami.

Pravidlo nulového kontaktu tvrdí, aby ste aspoň 21 dní (a to je tá najkratšia doba, ktorú vo väčšine prípadov odporúčam) vášho ex-partnera nekontaktovali a vyhli sa vzájomnému kontaktu.

Na druhej strane pravidlo 21 dní tvrdí, že vaše šance na získanie ex späť sú počas prvých 21 dní najvyššie a následne začnú klesať.

Ktoré pravidlo by ste teda mali uprednostniť a ktoré porušiť?

Našťastie existuje riešenie, vďaka ktorému môžete dodržať obe z týchto pravidiel a aj napriek tomu dosiahnuť, aby ste vášmu ex-partnerovi ešte stále v dobe, keď sa rozhodnete opäť nadviazať kontakt, chýbali.

Ako na to, vám vysvetlím v detailnom postupe, ktorý môžete použiť na to, aby ste začali vášmu ex-partnerovi chýbali.

Postup, ako dosiahnuť, aby ste vášmu ex-partnerovi chýbali

Postupujte podľa nasledujúcich bodov a maximalizujte vaše šance na to, že vášmu ex-partnerovi začnete po rozchode naozaj chýbať a možno sa vám podarí opäť dať dokopy.

1. Vyvolajte emócie nepriamym kontaktom

V prvom kroku tohto postupu budem hovoriť o riešení dilemy medzi dodržiavaním pravidla nulového kontaktu a pravidla 21 dní.

Už som predostrel, že existuje spôsob, ako tieto pravidlá dodržať naraz. Teraz vám vysvetlím, ako to celé funguje.

Prvá časť postupu je založená na tom, že klasickým spôsobom dodržiavate pravidlo nulového kontaktu počas vami zvolenej doby (ale úprimne si zvoľte dobu, ktorá je podľa mojich odporúčaní pre vás najlepšia).

Avšak, počas obdobia bez kontaktu sa musíte vášmu ex-partnerovi pripomínať, aby ste mu neprestali chýbať a aby na vás úplne nezabudol.

Áno, počuli ste správne. Mali by ste sa vyhnúť akémukoľvek kontaktu, no zároveň sa pripomínať a udržiavať pozitívne spomienky a „chýbanie“ pri živote. Ako na to?

Priblížim vám 2 techniky, ktoré môžete v tejto situácii použiť:

  • Pripomínanie sa prostredníctvom sociálnych sietí
  • Pripomínanie sa cez najlepších kamarátov a priateľov

Pripomeňte sa prostredníctvom sociálnych sietí

V tejto časti to nemyslím tak, že vášmu ex-partnerovi cez Facebook napíšete súkromnú správu. To vôbec nie.

Namiesto toho by ste mali pravidelne pridávať napríklad na Facebook fotografie a statusy, ktoré vás vykresľujú v pozitívnom svetle.

Sledovanie ex-partnerov na sociálnych sieťach je úplne normálne, no vy by ste sa mu mali počas obdobia nulového kontaktu vyhnúť. To však ešte neznamená, že môžete to, že vás váš ex-partner pravdepodobne takouto nevinnou formou „sleduje“, využiť vo svoj prospech.

Pridávajte pozitívne fotografie a statusy, ktoré si váš ex-partner všimne a spomenie si na vás.

Takýmto spôsobom budete dodržiavať pravidlo nulového kontaktu a zároveň odďaľovať spomínaných 21 dní, počas ktorých by ste prestali vášmu ex-partnerovi chýbať.

Zaujímavé a celkom jednoduché, nie? Druhá technika je už trochu komplikovanejšia a riskantnejšia, no aj tak veľmi zaujímavá.

Pripomeňte sa za pomoci najlepších kamarátov a priateľov

Každý človek má blízkych ľudí, s ktorými sa stretáva a rieši svoje problémy. Obzvlášť po rozchode je vysoko pravdepodobné, že váš ex-partner bude so svojimi blízkymi v kontakte. Aj to môžete využiť vo svoj prospech.

Počas vášho vzťahu ste sa s týmito ľuďmi pravdepodobne zoznámili aj vy. Vyskúšajte niektorému z ľudí, o ktorých si myslíte, že budú v kontakte s vaším ex-partnerom, napísať nevinnú správu.

Nerozoberajte váš rozchod a nesnažte sa nič riešiť. Iba sa jednoducho pripomeňte.

Napíšte niečo takéto: „Ahoj (meno dobrého kamaráta). Viem, že medzi mnou a (meno vášho ex-partnera) to nedopadlo dobre. Dúfam však, že náš vzťah to nenaruší a môžeme aj po rozchode ostať kamarátmi“.

Viete, čo urobí blízky priateľ vášho ex-partnera okamžite po tom, ako od vás dostane takúto správu? Pobeží za vaším ex-partnerom a okamžite sa o tom začnú rozprávať. Začnú to rozoberať a začnú sa zamýšľať nad tým, čo sa vlastne deje.

Váš ex-partner si pomyslí na to, že s ním už niekoľko týždňov nie ste v kontakte, no inému človeku ste sa ozvali. Začne na vás myslieť. Presne to ste chceli.

Vďaka tomu opäť oddialite moment, kedy vášmu ex-partnerovi začnete chýbať.

Tieto dve techniky môžete použiť na to, aby ste počas obdobia bez kontaktu neprestali ex chýbať.

Nadviažte prvý vzájomný kontakt cez SMS správy

Keď vaše obdobie nulového kontaktu skončí, bude čas na to, aby ste sa pokúsili obnoviť vzájomnú komunikáciu. Je však potrebné, aby ste na to išli pomaly a všetko dôkladne premysleli.

Pri SMS správach máte vždy čas na to, aby ste vaše správy a odpovede poriadne zvážili a neurobili tak zbytočné chyby, ktoré by vás mohli vyjsť draho.

SMS správy sú dostatočne osobné na to, aby vaša komunikácia vo vašom ex-partnerovi vzbudila nejaké emócie, no zároveň nie natoľko osobné, že by mohli pôsobiť príliš naliehavo a spôsobiť neželané situácie.

Pokúsim sa vám vysvetliť, ako by ste mali k SMS správam pristupovať a aké SMS môžete vášmu ex-partnerovi poslať, aby ste mu naozaj začali chýbať.

K SMS správam pristupujte pomaly a trpezlivo

Keď sa pomocou SMS správ snažíte dosiahnuť to, aby ste vášmu ex-partnerovi chýbali, je veľmi dôležitá vaša trpezlivosť.

Vysvetlím vám prečo…

Predstavte si situáciu, v ktorej vášmu ex-partnerovi pošlete správu a dostanete na ňu odpoveď. Teraz nebudem rozoberať to, čo by ste do správy mali poslať (tomu sa budem venovať neskôr) a ako bude váš partner reagovať. Dôležité je iba to, že ste sa rozhodli vášho ex-partnera kontaktovať cez SMS a dostali ste odpoveď.

Už len to, že ste dostali odpoveď, znamená, že stále aspoň trochu vášmu ex-partnerovi chýbate. Je to dobré znamenie.

V takejto situácii by ste zrejme najradšej okamžite chytili telefón do ruky a napísali ďalšiu správu. Rozumiem tomu, tiež by som to chcel urobiť.

Pravda je však taká, že najlepšie urobíte, keď s odpoveďou chvíľu počkáte.

Keď bude váš ex-partner čakať na správu, bude sa zamýšľať nad tým, prečo ste neodpovedali okamžite. Bude na vás myslieť. To je presne to, čo chcete. A zároveň nebudete pôsobiť „zúfalo“, čo je tiež dobré.

Aké SMS správy by ste mali vášmu ex-partnerovi poslať?

Pri obsahu SMS správ je prvoradá jedna vec. Váš ex-partner by mal po ich prečítaní niečo cítiť. To, akú emóciu bude cítiť, nie je až tak dôležité. Hlavné je to, aby vaše správy nejaké emócie vyvolali.

Šťastná správa

Šťastnou správou dáte vášmu ex-partnerovi najavo, že stále na váš vzájomný vzťah spomínate, a zároveň sa vám takmer vždy podarí vyvolať nejakú pozitívnu emóciu.

„Včera som doma upratoval a narazil som na fotky z nášho výletu do Paríža. Spomenul som si na to, ako nám tam bolo úžasne :)“

Smutná správa

Ďalší typ správy je presným opakom toho prvého. Smutné správy sú vo všeobecnosti komplikovanejšie, pretože sa pohybujete na veľmi úzkej hranici.

Cieľom smutnej správy nie je vyvolať obyčajné pocity smútku. Cieľom je to, aby začalo byť vášmu ex-partnerovi smutno bez vás. V ideálnom prípade si uvedomí, že život bez vás nie tak dobrý, ako život s vami.

„V poslednom čase mávam v práci naozaj zlé dni a chýba mi niekto, kto by ma podporil. Kiežby som mal niekoho, kto mi rozumel tak ako ty.“

Správa, ktorá má vyvolať žiarlivosť

Pri smutnej správe som spomenul, že je komplikovaná a riskantnejšia. Ďalší typ správy je ešte komplikovanejší, no keď na to pôjdete správne, môže vám naozaj veľmi, veľmi pomôcť.

Cieľom takejto správy by malo byť vyvolanie žiarlivosti. Nemôže to však byť príliš očividné. Nemôžete vášmu ex-partnerovi napísať niečo ako: „Dnes som bol na večeri s Katkou a bolo to naozaj super“.

Keby ste napísali niečo takéto, pravdepodobne by ste vášho ex-partnera iba naštvali a už by sa vám nepodarilo dosiahnuť to, aby ste mu chýbali.

Namiesto toho musíte ísť na to opatrne a v ideálnom prípade aj skúsiť do správy nejakým spôsobom zapojiť vášho ex-partnera.

„Včera som bol po dlhom čase s niekým na večeru a spomenul som si na to, ako nám to spolu hneď od prvého rande klapalo.“

Správa typu „Chýbaš mi“

Tento typ správy som si nechal úplne na koniec, pretože je najriskantnejšia.

Tým, že vášmu ex-partnerovi dáte priamo najavo, že vám chýba, vyložíte na stôl všetky vaše karty a budete sa už spoliehať iba na jeho reakciu.

Takáto správa vám môže okamžite priniesť to, po čom túžite, no zároveň vás môže úplne potopiť.

„Chýbaš mi. Je mi ľúto, že to medzi nami skončilo a nič by ma nepotešilo viac, ako keby sme to vyskúšali ešte raz.“

Pokračujte telefonátmi

Po čase budovania napätia a snahy o to, aby ste začali vášmu ex-partnerovi chýbať cez SMS, príde čas na postúpenie na vyššiu úroveň.

Prechod z SMS správ na osobný kontakt je niekedy možný, no väčšinou ho neodporúčam. Je dobré tento prechod „premostiť“ pomocou telefonátov.

Telefonáty sú skvelým nástrojom na to, aby ste vášmu ex-partnerovi začali chýbať. Môžu fungovať omnoho lepšie ako SMS správy, pretože vaša interakcia je okamžitá a počujete sa. Určite mi dáte za pravdu, že telefonáty sú osobnejšie ako textové správy. A práve to môžete využiť vo svoj prospech.

Musíte však byť opatrní. Komunikácia cez telefón prebieha v reálnom čase a nemáte počas nej čas premyslieť si, čo hovoríte. Pri SMS správach na to čas máte.

Avšak, keď ste sa dočítali až sem, je mi jasné, že to zvládnete, pretože viem, ako veľmi vám váš ex-partner chýba a ako veľmi by ste chceli obnoviť váš vzťah.

Ako telefonovať správne a kedy hovor ukončiť

Je veľmi dôležité, aby bol pre vás aj vášho ex-partnera vzájomný telefonát príjemným zážitkom, ktorý budete chcieť zažiť znova.

V tomto smere je najdôležitejšie to, aby ste vedeli, kedy hovor ukončiť. Vysvetlím vám, prečo to tak je.

Predstavte si, ako telefonujete s vaším ex-partnerom. Podarilo sa vám dovolať a obaja ste nesmierne šťastní, že opäť počujete hlas toho druhého. Od vášho rozchodu ubehol nejaký čas a obaja máte mnoho nových zážitkov a iných vecí, o ktorých sa budete chcieť rozprávať. Váš telefonát bude úžasný a vôbec sa nebudete musieť zamýšľať nad tým, čo by ste mali povedať. Bude to spontánne.

Lenže, po krátkom čase sa témy začnú míňať a tempo konverzácie bude upadať. Už to nepôjde tak ľahko a vaše emócie nadšenia sa pomaly začnú meniť na negatívne emócie.

Vaším cieľom by malo byť telefonát ukončiť práve vtedy, keď bude na vrchole. Vtedy si totiž váš ex-partner povie: „Wow, to bolo super. Mali by ste byť v kontakte častejšie“.

Váš ex-partner si po takomto telefóne s vami bude chcieť opäť zavolať. A možno padne aj nápad na osobné stretnutie.

Čo by sa však stalo, keby ste telefonát zbytočne naťahovali a ukončili ho až vtedy, keď sa už naozaj nebudete mať o čom baviť? Myslíte si, že v takomto prípade si bude chcieť váš ex-partner s vami opäť zavolať?

Vo väčšine prípadov nie. Aspoň nie tak často, ako keby ste váš telefonát ukončili v správnom čase.

Osobné stretnutie

Posledným a najsilnejším krokom, ktorý vám pomôže dosiahnuť to, aby ste vášmu ex-partnerovi chýbali, je osobné stretnutie. Nič iné nespôsobí v ľuďoch také silné emócie, ako osobný kontakt.

Aj na osobnom stretnutí sa musíte vyhnúť jednej veľkej chybe.

Vaše prvé osobné stretnutie s vašim ex-partnerom po rozchode by nemalo byť o fyzickom spojení. Malo by byť o psychickom spojení.

Nejde o to, aby ste sa s vaším ex-partnerom začali bozkávať, dotýkať, alebo sa spolu rovno vyspali.

To vám nepomôže dosiahnuť, aby ste ex chýbali. Často je to práve naopak.

Vašim cieľom by malo byť, aby ste po osobnom stretnutí vášmu ex-partnerovi chýbali ešte viac ako predtým.

Budujte emočné spojenie. Snažte sa vášmu ex-partnerovi pripomenúť, akú obrovskú podporu ste schopní poskytnúť. Možno si uvedomí, že takéto spojenie nemá naozaj s nikým iným, iba s vami.

Keď sa vám to podarí dosiahnuť, je takmer isté, že sa stretnete znovu. A znovu. A znovu. A pokiaľ všetko pôjde tak, ako má, možno sa vám podarí dosiahnuť to, po čom tak silno túžite. Možno sa vám podarí získať vášho ex-partnera späť.

Budem vám naozaj držať palce.

Máš ešte šancu získať späť ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…