Ako získať späť ex pomocou SMS správ?

od | jún 30, 2017 | Ako získať späť EX | 4 komentáre

Ak ste už čítali iné články na tomto webe, určite už viete, že SMS správy považujem za skvelý nástroj, ktorý vám môže pri snahe o získanie vášho ex-partnera späť veľmi pomôcť.

V tomto článku vám vysvetlím, ako by ste ich mali používať, aby vám pomohli dosiahnuť to, po čom tak veľmi túžite.

Takže… Poďme na to.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohí z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť ex krok za krokom.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť Váš stratený vzťah obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako získať späť ex“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudete pripravení) nájdete, ak kliknete na odkaz nižšie:

 

Odstrašujúce prípady na úvod – takto to nerobte

Začnem tým, ako by ste to určite nemali robiť. Priblížim vám 3 scenáre, ktoré sú po rozchodoch veľmi časté, no určite vám nepomôžu vášho ex-partnera získať späť. Práve naopak. Môžu spôsobiť, že sa vám už nikdy nepodarí obnoviť váš rozpadnutý vzťah.

Takéto chyby sú naozaj veľmi časté, pretože je úplne normálne, že po rozchodoch nerozmýšľame logicky.

Obdobie počas rozchodu a po ňom býva plné emócií a správame sa počas nich skôr emotívne ako logicky.

Chcem, aby ste sa týchto častých chýb vyvarovali a aby ste tak nepokazili vašu šancu na získanie vášho ex-partnera späť. Preto začínam týmito 3 odstrašujúcimi prípadmi.

1. Zahltenie ex-partnera správami

Posielanie nadmerného množstva SMS správ ex-partnerovi tesne (alebo aj neskôr) po rozchode pôsobí veľmi odpudivo. No aj napriek tomu to mnoho ľudí robí.

Áno, je pravda, že ľuďom sa väčšinou páči, keď je o nich záujem. Práve neustále posielanie SMS správ svedčí o záujme o vašej strany, avšak všetkého veľa škodí.

Keď budete vášmu ex-partnerovi každú minútu posielať SMS správy, začne si myslieť, že nie ste úplne v poriadku a iba sa utvrdí v tom, že váš rozchod bol dobrým rozhodnutím.

Po prečítaní tohto článku prídete na to, že omnoho lepšie je so správami trochu počkať. Dostanem sa k tomu neskôr.

2. Posielanie správ plných hnevu a urážok

Ďalším nevhodným spôsobom komunikácie sú nahnevané správy.

Verte mi, ak sa snažíte získať vášho ex-partnera späť a obnoviť váš vzťah, správy plné hnevu a urážok vám naozaj nepomôžu.

Úplne rozumiem tomu, prečo mnohí ľudia takéto správy posielajú. Už som písal, že rozchody sú veľmi emotívne. A práve hnev je jednou z emócií, ktoré po rozchode cíti väčšina ľudí.

Pri snahe o získanie ex späť to však nemôžete dať najavo. Keď na vášho ex-partnera vyhŕknete množstvo nadávok a urážok, myslíte si, že sa k vám vráti?

Ja si to teda nemyslím. Dokonca som presvedčený o tom, že nenávistné správy vašu šancu na získanie vášho ex-partnera späť úplne zničia.

3. Prosenie o druhú šancu

Keď všetko zlyhá, mnoho ľudí začína prosiť svojho ex-partnera o druhú šancu. Verte mi, ani táto „stratégia“ vám takmer nikdy nepomôže.

Súvisí to s príťažlivosťou.

Jednou z kľúčových stratégií pri snahe o získanie ex-partnera späť je opätovné budovanie príťažlivosti. (Budem sa tomu venovať aj v tomto článku, pretože SMS vám aj v tomto môžu pomôcť.)

Prosenie a žobranie jednoducho nie je príťažlivé.

Príťažlivosť úzko súvisí so sebaúctou a sebadôverou, a práve prosenie o druhú šancu je znakom toho, že vám tieto 2 dôležité vlastnosti chýbajú, respektíve ich máte nízke.

Takže, neproste a namiesto toho radšej vyskúšajte stratégie, ktoré vám vo vašej snahe naozaj môžu pomôcť.

Kedy je najlepší čas na prvú SMS správu po rozchode?

Už viete, čo by ste robiť nemali. Teraz sa už budem venovať tomu, čo by ste robiť mali.

Začnem tým, kedy by ste mali po rozchode vášmu ex-partnerovi poslať prvú SMS správu.

Ak si myslíte, že to je okamžite po rozchode, alebo už po pár dňoch, mýlite sa. Pokúsim sa vám vysvetliť, prečo to tak je.

Súvisí to s jedným z úplných základov celej stratégie, na základe ktorej sa vám môže podariť získať vášho ex-partnera späť.

Hovorím o pravidle nulového kontaktu. Podľa tohto pravidla by ste počas obdobia 21, 30 alebo 45 dní po rozchode nemali nijako komunikovať s vaším ex-partnerom.

Počas obdobia nulového kontaktu by ste nemali písať vášmu ex-partnerovi žiadne správy (ani odpovedať), nemali by ste ani telefonovať a už vôbec by ste sa nemali osobne stretnúť.

Prečo?

Na tejto stránke nájdete aj samostatný článok venujúci sa pravidlu nulového kontaktu, no pokúsim sa to stručne zhrnúť.

  1. Obdobie nulového kontaktu vám dáva čas pracovať na sebe a budovať svoju príťažlivosť.
  2. Obdobie nulového kontaktu dáva vášmu ex-partnerovi priestor na to, aby ste mu začali chýbať.

V tomto kontexte je dôležitejší druhý bod. To, keď nebudete s vaším ex-partnerom nijako komunikovať, začne medzi vami budovať napätie. Vášmu ex-partnerovi začnete chýbať, vďaka čomu sa bude vaša šanca na obnovenie vášho vzťahu iba zvyšovať.

Samozrejme, existujú aj výnimky, pri ktorých môžete na správy vášho ex-partnera zareagovať aj skôr ako 21 dní po rozchode (najkratšie odporúčané trvanie nulového kontaktu), no vždy odporúčam aspoň nejaký čas počkať.

Verte mi, pomôže vám to.

Čo je cieľom SMS správ s ex-partnerom?

Ešte predtým, ako sa začnem venovať konkrétnemu obsahu vašich SMS správ, sa vám pokúsim vysvetliť, čo by vlastne malo byť pri SMS správach vaším cieľom.

Nie, vaším cieľom nie je získať vášho ex-partnera späť pomocou SMS správ.

Úlohou textových správ je iba pripraviť „pôdu“ na to, aby ste od SMS správ mohli prejsť k telefonátom a nakoniec až k osobnému stretnutiu.

Úlohu SMS správ rozdeľujem na 2 časti:

  • Budovanie príťažlivosti a dôvery
  • Dosiahnutie toho, aby váš ex-partner chcel viac

Vysvetlím vám to.

Cieľ 1: Budovanie príťažlivosti a dôvery

Vzťahy sú o príťažlivosti a dôvere. Samozrejme, slovom „príťažlivosť“ teraz nemyslím iba fyzickú príťažlivosť, ale aj tú duševnú, psychickú, vnútornú.

Keďže sa váš vzťah rozpadol, je možné predpokladať, že vaša vzájomná príťažlivosť a dôvera nie je na takej úrovni, ako bola počas vzťahu.

Ak chcete mať šancu získať vášho ex-partnera späť, budete musieť pracovať na opätovnom budovaní príťažlivosti a dôvery. Práve SMS vám v tom skvelým spôsobom môžu pomôcť.

Ako budovať príťažlivosť a dôveru cez SMS?

Snažte sa vášho ex-partnera zaujať a zároveň mu v prípade potreby poskytnite podporu. Buďte pre vášho ex dobrým priateľom, kamarátom. Zatiaľ však iba tým.

Je dôležité, aby ste nezačali hneď tým, že by ste sa chceli dať znovu dokopy. Začnite budovať kamarátsky vzťah a postupne ho upevňujte. Takto sa vám možno neskôr podarí váš priateľský vzťah pretvoriť na niečo viac.

Cieľ 2: Dosiahnutie toho, aby váš ex-partner chcel viac

Ďalším cieľom vašich správ by malo byť to, aby ste sa od SMS presunuli k telefonátom a následne k osobným stretnutiam.

Ako to však dosiahnuť?

Musíte dosiahnuť to, aby váš ex-partner chcel viac.

Čo tým myslím? Čo to znamená „chcieť viac“?

Je potrebné vytvárať emócie. Vytvárať vo vašom ex-partnerovi pocit, že chce s vami aj naďalej komunikovať, rozprávať sa s vami, stretnúť sa s vami alebo sa dokonca dať opäť dokopy.

Tomu, ako dosiahnuť, aby váš ex chcel viac, sa budem venovať neskôr.

Aké správy by ste mali písať?

Obsah vašich správ by sa mal držať jedného pravidla. Vaše správy by mali vzbudzovať záujem a emócie.

Emócie sú veľmi dôležité, aby sa začalo medzi vami a vaším ex-partnerom opäť formovať nejaké puto. Záujem je dôležitý najmä preto, aby vám váš ex-partner vôbec odpísal a aby ste mali šancu budovať vzájomný vzťah a posunúť sa ďalej.

Poviem vám o 2 stratégiách a typoch správ, ktoré môžete pri posielaní správ využiť.

Tieto stratégie sú najdôležitejšie pri prvých správach. Tie ďalšie už totiž budú ako-tak plynúť z konverzácie a budú vám pripadať prirodzene. Prvá správa je však veľmi dôležitá.

Môžete použiť tieto 2 úvody do konverzácie:

  1. Príbeh
  2. Vaša podobnosť a spoločné záujmy

1. Príbeh

Príbehy sú úžasné. Pokiaľ sú zvolené a popísané správne, dokážu vzbudzovať veľmi silné emócie.

A čo je ešte lepšie, pokiaľ ich použijete správne, môžete veľmi jednoducho vyvolať odpoveď vášho ex-partnera. To je dobré preto, že keď vám odpíše raz, je pravdepodobnejšie, že vám bude odpovedať aj naďalej. A práve to chcete – vytvoriť konverzáciu.

Ako vyvolať odpoveď?

Nezačnite hneď príbehom. Iba príbeh nejako uveďte a vytvorte vo vašom ex-partnerovi zvedavosť.

Ilustrujem vám to na príklade:

Vy: „Wow, neuveríš, čo sa mi práve stalo.“

Ex: „Čo? Čo sa udialo?“

Vy: „Išiel som okolo tvojej starej školy a videl som tú tvoju obľúbenú učiteľku, o ktorej si mi toľko rozprávala. A vieš čo? Ona ma pozdravila a pýtala sa na teba. Odkiaľ vôbec vie, že sme spolu chodili?“

Ako by ste reagovali vy, keby ste dostali prvú správu? Ja viem, že ja by som na ňu určite odpísal. Všetci sme totiž zvedaví a chceme počuť ten skvelý príbeh, ktorý je v prvej správe naznačený.

Samotný príbeh by mal byť zaujímavý a vyvolávať emócie. V ideálnom prípade by sa mal nejakým spôsobom týkať vášho ex-partnera. Vtedy totiž emócie budú ešte silnejšie.

2. Podobnosť a spoločné záujmy

Počas vzťahu ste určite zistili, čo má váš ex-partner rád, čo robí, čomu sa venuje atď. Aj tieto informácie môžete využiť vo svoj prospech.

Skúste niečo nevinné, ako napríklad:

Vy: „Ahoj. Dnes konečne vyšla nová epizóda Sherlocka. Keď som to uvidel, hneď som si spomenul na to, ako sme to spolu sledovali. Bolo to super, tak ti aspoň dávam vedieť, aby si to nezmeškala :)“

Vďaka takejto správe váš ex-partner uvidí, že na neho myslíte, a navyše si spomenie na príjemne strávené chvíle, čo v ňom zanechá pozitívne emócie. A presne to chcete.

Samozrejme, vaše správy môžu obsahovať aj čokoľvek iné, no tieto 2 typy správ sa mi naozaj overili a mám s nimi dobré skúsenosti. Vyskúšajte ich.

Ako by ste mali vaše správy písať?

Už som hovoril o tom, že by vaše správy mali dosiahnuť to, aby váš ex-partner „chcel viac“. Okrem zaujímavého obsahu správ, ktorý som už popísal, to môžete dosiahnuť aj tým, ako vaše správy píšete.

Tým myslím to, aké dlhé by mali vaše správy byť, ako rýchlo by ste mali odpisovať a kedy by ste mali konverzáciu ukončiť.

Tieto vedomosti môžete využiť aj na to, aby ste zo štýlu odpovedania vášho ex-partnera pochopili, či „chce viac“ alebo nie.

Dĺžka správ

Dĺžka správ nemusí byť dobrým ukazovateľom záujmu, no myslím si, že často o niečom svedčí.

Predstavte si, že napíšete vášmu ex-partnerovi dlhokánsku správu so zaujímavým príbehom a dostanete jednoslovnú nezaujatú odpoveď. To vás asi nepoteší.

Dlhé správy svedčia o záujme. Píšte dlhšie správy (avšak nie príliš dlhé) a snažte sa docieliť aj to, aby vám váš ex-partner odpisoval dlhšie ako jednoslovné správy.

Budujte konverzáciu a budete budovať aj záujem zo strany vášho ex-partnera.

Rýchlosť odpisovania

Dôležitá je aj rýchlosť odpisovania.

Ak vám váš ex-partner odpisuje rýchlo, znamená to, že má zrejme záujem s vami komunikovať. Pokiaľ čakáte na odpoveď niekoľko dní, nie je to dobré znamenie.

Zároveň je vhodné použiť rýchlosť odpisovania vo svoj prospech.

Keď sa snažíte nadviazať konverzáciu s vaším ex-partnerom, nemali by ste pôsobiť príliš zúfalo. Neodpisujte na správy okamžite po tom, ako ich dostanete. Počkajte nejaký čas.

Ako to bude pôsobiť na vášho ex-partnera?

Po chvíli začne myslieť na to, prečo sa vlastne neozývate, keď ste načali konverzáciu. Bude očakávať správu a tým bude na vás myslieť. Bude na vás myslieť a stále viac a viac bude túžiť po vašej odpovedi. Jednoducho, bude „chcieť viac“.

Ukončenie konverzácie

Podobný efekt môžete dosiahnuť aj ukončením konverzácie.

Pri komunikácií s ex-partnerom je často dobré neťahať konverzácie príliš dlho a ukončiť ich v najlepšom.

Na začiatku by vaše konverzácie mali byť krátke, no po čase sa môžu predlžovať, až kým sa od SMS správ posuniete ďalej.

Nesnažte sa všetko vyriešiť za pár dní. Proces opätovného budovania vzťahu po rozchode je zdĺhavý, a je dôležité, aby ste postupovali obozretne a premyslene.

Ukončite konverzáciu v správnom čase a váš ex-partner bude túžiť po ďalšej. Bude „chcieť viac“.

Ako vám môže napovedať spôsob, akým vám ex-partner odpovedá

Keď sa budete pokúšať komunikovať cez SMS správy, môže byť náročné vycítiť, ako váš ex-partner vašu snahu vníma.

Existuje však jedna vec, ktorá vám môže napovedať. Tou je práve to, ako váš ex-partner na vaše správy reaguje… ak teda vôbec reaguje.

Celkom existujú 4 typy odpovedí:

  • Pozitívna odpoveď
  • Neutrálna odpoveď
  • Negatívna odpoveď
  • Žiadna odpoveď

Skúsim vám ich trochu priblížiť.

Pozitívne odpovede

Ak vám ex-partner na správy odpovedá pozitívne, je to pre vás, samozrejme, iba dobré. Je to znamením toho, že sa o vás váš ex-partner zaujíma a chce sa vami komunikovať.

Ako vyzerá taká pozitívna odpoveď? Dám vám príklad.

Vy: „Ahoj, dnes som sa stretol s tvojou sestrou a spomenul som si na teba. Ako sa ti darí?“

Ex: „Ahoj! Už som ťa strašne dlho nepočula. Som rád, že si sa ozval, darí sa mi super. Sústredím sa viac na prácu a ide mi to naozaj dobre. Aj keď mi trochu chýbaš. Ako sa darí tebe?“

Myslím, že z takejto odpovede je jasné, že váš ex-partner má jasný záujem s vami komunikovať. Je to dobré znamenie.

Vo väčšine prípadov je takúto konverzáciu dobré rozvíjať a posúvať ďalej, no dajte si pozor, aby ste to neprehnali a aby tempo konverzácie neupadlo. Je potrebné vedieť v správnom čase prestať a konverzáciu zase „oživiť“ po nejakom čase.

Neutrálne odpovede

Neutrálna odpoveď je spravidla znakom nezáujmu. Avšak, môže to byť aj inak.

Neutrálna odpoveď môže vyzerať napríklad takto:

Vy: „Ahoj, dnes som sa stretol s tvojou sestrou a spomenul som si na teba. Ako sa ti darí?“

Ex: „Ahoj. Mám sa fajn.“

Cítite to sami. Nezáujem. Iba jednoduchá odpoveď na otázku a žiadny náznak záujmu o ďalšiu konverzáciu.

V tomto prípade vám odporúčam pokúsiť sa nadviazať na správu vášho ex-partnera a pokúsiť sa konverzáciu posunúť ďalej, no s vašou odpoveďou sa príliš neponáhľajte. Počkajte niekoľko hodín a skúste na správu odpovedať.

Ďalšia odpoveď už možno bude iná.

Negatívne odpovede

Negatívne odpovede môžu byť naozaj nepríjemné.

Takéto odpovede väčšinou dostanete, ak ste urobili naozaj niečo zlé a rozchod bol veľmi bolestivý.

Ako môže takáto správa vyzerať?

Vy: „Ahoj, dnes som sa stretol s tvojou sestrou a spomenul som si na teba. Ako sa ti darí?“

Ex: „Ty si naozaj nabral odvahu mi napísať? Myslela som, že som ti dala jasne najavo, že už o tebe nechcem ani počuť.“

Takáto správa môže riadne zabolieť. Jediné, čo môžete urobiť, je ospravedlniť sa a ďalej vášmu ex-partnerovi nepísať.

Vaša nádej v tomto prípade spočíva v tom, že čas zahojí vzniknuté rany a možno sa vám po dlhšom čase podarí získať prívetivejšiu odpoveď.

Žiadna odpoveď

Bohužiaľ, aj žiadna odpoveď je odpoveď. A väčšinou neveští nič dobré.

Pokiaľ si píšete a zrazu vám ex-partner na nejaký čas prestane odpovedať, nemusíte sa báť. Nie vždy máme čas na správy a pravdepodobne bude stačiť chvíľku počkať.

Avšak, čo urobiť,  keď vám ex-partner neodpisuje vôbec?

Poviem vám to otvorene. Ak vás ex-partner úplne ignoruje, je možné, že sa vám ho naozaj nepodarí získať späť. Avšak, je možné aj to, že tiež dodržiava pravidlo nulového kontaktu a neskôr vám odpovie. Alebo sa jednoducho na komunikáciu s vami ešte necíti a potrebuje nejaký čas.

Každopádne, môžete to skúsiť znova, avšak určite nejaký čas počkajte a zmeňte typ správy, ktorú ste ex poslali. Obmeňte to a možno na druhý pokus odpoveď dostanete.

Už si píšete SMS správy… Čo ďalej?

Ako som už písal, vaša snaha o získanie vášho ex-partnera späť by za ideálnych okolností nemala skončiť pri textových správach.

Po čase by ste sa mali posunúť ďalej. Ďalším krokom by mali byť telefonáty s vaším ex-partnerom, po ktorých by malo nasledovať osobné stretnutie.

Keď sa vám podarí vybudovať príťažlivosť a dôveru cez SMS správy, prechod k telefonátom by mal nastať prirodzene.

Avšak, samozrejme, môžete tomu dopomôcť.

Skúsim to povedať takto. Ste v situácii, kedy nie je ideálne vášho ex-partnera prekvapiť. Preto je najlepšie prepojiť telefonát so správami a zabezpečiť tak, že telefonát bude pre vás oboch príjemný.

Prechod od správ k telefonátom

Skúste to urobiť takto…

Pošlite vášmu ex-partnerovi takúto správu: „Neuveríš, čo sa mi dnes v práci stalo. Nechcem to písať cez správy, môžem ti zavolať?“

V prípade, že ste si cez SMS správy s ex-partnerom vybudovali dobrý vzťah, nemal by byť problém presunúť sa k telefonátom.

Takýmto spôsobom to bude pôsobiť veľmi prirodzene, a pokiaľ váš telefonát vo vás zanechá príjemný pocit, je iba otázkou času, kedy si zavoláte opäť.

Celkom jednoduché, nie?

Samozrejme, všetko má svoj čas. Nesnažte sa k telefonátom prejsť príliš skoro. Môže vám to aj uškodiť.

Pri SMS správach máte čas na premyslenie a môžete každú správu dôkladne premyslieť. Telefonáty sú už bezprostredné a osobnejšie.

Kedy zavolať?

Ideálne je snažiť sa ex-partnerovi zavolať vtedy, keď je najvyššia šanca, že bude mať čas.

Áno, je pravda, že pokiaľ telefonát najprv oznámite cez SMS, váš ex-partner vám s najvyššou pravdepodobnosťou sám dá vedieť, či má čas alebo nie.

Avšak, vyberte si čas, kedy je vysoká pravdepodobnosť, že bude mať čas hneď po odoslaní SMS o telefonáte.

Kedy to je?

To vám už povedať neviem. S vaším ex-partnerom ste strávili množstvo času a pravdepodobne si stále pamätáte, aký má harmonogram a kedy bude mať na vás čas. Využite to a zvoľte ten najlepší čas.

Prechod na osobné stretnutie

Po telefonátoch bude pre vás ďalšou výzvou prvé osobné stretnutie.

Ako ho však dohodnúť?

Osobne by som vám odporučil podobný postup, ako pri telefonátoch.

Budem predpokladať, že sa už nachádzate v situácii, kedy s vaším ex-partnerom pravidelne komunikujete a telefonujete.

Skúste cez telefón (prípadne cez SMS správy) opäť nastoliť nejakú situáciu, o ktorej by ste vášmu ex-partnerovi najradšej porozprávali osobne. Určite si však nič nevymýšľajte, pretože by ste sa pri osobnom stretnutí mohli prezradiť. To by vám určite získať ex späť nepomohlo.

Pokiaľ sa vám podarí dohodnúť osobné stretnutie, je to pre vás skvelým znamením. Ak dopadne dobre, pravdepodobne budú nasledovať aj ďalšie a možno sa vám naozaj podarí vášho ex-partnera získať späť.

Držím vám palce.

Máš ešte šancu získať späť ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…