OK, tak už viete ako sa vyrovnať s rozchodom. Teraz potrebujete vedieť, prečo vzťahy zlyhávajú.

Úprimne, mnoho iných stránok o vzťahoch by povedalo „Je to kvôli zlej komunikácií!” alebo „Vy dvaja nie ste duševne kompatibilní!”

Nech už to znamená čokoľvek.

Avšak, štúdia ukázala, že dôvodom, prečo skrachuje až 88% vzťahov je strata príťažlivosti. Reč však nie je len o sexuálnej príťažlivosti, ale o príťažlivosti celkovej. Čo mám konkrétne na mysli?

Ľudské bytosti žijú na tejto planéte tisícky rokov a počas tohto obdobia zistili, čo je atraktívne a čo naopak atraktívne nie je. Existujú určité mužské vlastnosti, ktoré pôsobia príťažlivo na ženy a naopak, ženské vlastnosti, ktoré priťahujú mužov. Ale, ktoré vlastnosti to konkrétne sú?

Dovoľ mi vymenovať štyri neatraktívne vlastnosti, ktoré mohli spôsobiť rozpad tvojho vzťahu.

1.) Vynucovanie si prílišnej pozornosti.

Toto je veľmi častá vlastnosť, ktorou disponuje vo vzťahu veľa ľudí. Hoci tvoj/a partner/ka vyzerá, že mu/jej to príde „roztomilé“, v skutočnosti je to jeden z najväčších zabijakov príťažlivosti. Áno, znie to zvláštne, ale štúdie ukázali, že prehnane „závislý/á“ partner/ka vynucujúci/a si umelo priazeň môže byť absolútne odradzujúci/a.

Ľudia potrebujú výzvy. Keď sa niečo stane „príliš jednoduchým“, je pre ľudí prirodzené zobrať sa a odísť. Je to určitý mechanizmus prežitia, ako sa hovorí „Musím nájsť novú výzvu, nudím sa!“

Ak si si bol/a vedomý/á tejto chyby, nauč sa byť niekedy výzvou a trošku to tvojmu/tvojej ex okoreň! Buď ťažkou korisťou!

2.) Prehnané kontrolovanie

Áno, toto je ďalší dôvod, prečo vzťahy nefungujú. Prílišné kontrolovanie tvojho/tvojej partnera/partnerky v konečnom dôsledku spôsobí, že nad ním kontrolu stratíš. Presne tak. Viacero štúdií ukázalo, že čím viac budeš partnera/partnerku kontrolovať, tým viac sa bude snažiť o voľnosť… a ak sa toto stane, často už nie je cesty späť!

Ak si sa tejto chyby dopustil, nauč sa ovládať tvoju žiarlivosť. Je totiž veľkým prejavom neistoty.

3.) Potreba neustáleho utvrdzovania sa

Táto vlastnosť ide ruka v ruke s neistotou vo vzťahu. Spýtala si sa niekedy svojho partnera „Som v tom tučná?” Alebo, ak si muž, spýtal si sa niekedy tvojej frajerky „Je môj dosť penis veľký?” Veľký krok vedľa!

Namiesto toho sa snaž byť sebaistá, silná osobnosť. To je atraktívne.

4.) Nevera

Je jasné, že nevera je obrovský zabijak vzťahov. V stredoveku by si kvôli nej bol/a odsúdený/á na smrť za cudzoložstvo. Niet pochýb o tom, že ľudia, vo všeobecnosti, negatívne vnímajú takéto správanie. Preto si nabudúce všetko dvakrát premysli dokým sa pokúsiš urobiť nejakú hlúposť!

Nebuď prekvapený/á, ak si partnera/partnerku podvádzal/a a váš vzťah stroskotal. Opäť pripomínam, každý rozpadnutý vzťah sa dá 100% zachrániť, ale tento zoznam ti pomôže predísť možnému rozchodu.

 

Tu to máte, dámy a páni. Štyria osvedčení zabijaci vzťahov. Tento zoznam vám v budúcnosti prinajmenšom pomôže predísť chybám vo vzťahu s iným potenciálnym partnerom.