O čom sa rozprávať s expartnerom?

od | júl 6, 2017 | Ako získať späť EX | 2 komentáre

Bez ohľadu na to, či by ste vášho ex-partnera chceli získať späť, alebo by ste radšej zabudli na váš vzťah a posunuli sa v živote ďalej, komunikácia s ex po rozchode môže byť veľmi komplikovaná.

Ako by ste mali komunikovať s vaším ex-partnerom?

Mali by ste vôbec byť v kontakte?

Ako by ste mali komunikovať cez SMS správy, telefonáty a tvárou v tvár?

Na tieto (a mnohé ďalšie) otázky sa vám posnažím odpovedať v tomto článku. Pokúsim sa vás naučiť základné pravidlá komunikácie s ex-partnerom po rozchode, aby ste vedeli, ako by ste mali postupovať a čomu by ste sa mali vyhnúť.

Ale ešte než sa k tomu dostanem…

Mnohí z Vás tu hľadáte konkrétny návod, ako získať späť ex krok za krokom.

Problém však je, že získať späť bývalého partnera nie je jednoduché.

Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje strategické zmýšlanie, správny plán a priznávam, že aj trochu šťastia.

Je toho tak veľa, že opísať to v tomto jednom článku je pre mňa doslova nemožné.

Môj úplný návod, ako získať späť Váš stratený vzťah obsahujúci úplne všetko, čo k tomu potrebuješ (ucelenú stratégiu „ako získať späť ex“, ako sa vysporiadať s nástrahami a unikátnymi situáciami, ktoré počas toho procesu môžu nastať a na ktoré možno nebudete pripravení) nájdete, ak kliknete na odkaz nižšie:

 

Pravidlá komunikácie s ex-partnerom

Začnem tzv. základnými pravidlami komunikácie s ex-partnerom. Tieto pravidlá platia bez ohľadu na to, akým spôsobom komunikujete (SMS, telefonáty, osobne) a čo vlastne chcete v súvislosti s vaším ex-partnerom dosiahnuť.

Dodržiavajte tieto pravidlá a počas komunikácie budete pôsobiť dobre a zanechávať pozitívny dojem.

Základné pravidlá sú 4:

  • Dajte si pozor na emócie
  • Zachovajte absolútny pokoj
  • Komunikujte sebavedomo
  • Komunikujte príjemne

Každé pravidlo vám stručne priblížim a vysvetlím vám, prečo by ste ho mali používať.

Dajte si pozor na emócie

Ak ste už čítali nejaké články na tejto stránke, určite viete, že emócie sú veľmi silný nástroj, ktorý vám môže pomôcť získať vášho ex-partnera späť.

Je to pravda. Emócie sú silné. Avšak, okrem pozitívneho pôsobenia môžu pôsobiť aj negatívne.

Počas komunikácie je vhodné prejaviť nejaké emócie, aby ste naznačili, že vám na vašom ex-partnerovi stále záleží, no mali by ste si dať pozor, aby ste to s nimi neprehnali.

Najmä počas počiatočných štádií komunikácie po rozchode by ste si mali dať pozor, aby neboli vaše prejavované emócie príliš intenzívne. Vášho ex-partnera by to totiž mohlo odradiť a mohli by ste prísť o akúkoľvek šancu obnoviť váš vzťah.

Zachovajte absolútny pokoj

Druhé pravidlo relatívne úzko súvisí s tým prvým. Už som spomenul, že príliš veľký „tlak“ na emócie nie je pri komunikácií s ex vhodný. Teraz sa vám pokúsim vysvetliť, ako by ste sa počas komunikácie mali správať.

Počas komunikácie by ste mali zachovať absolútny pokoj.

Čo to znamená?

Mali by ste sa správať tak, aby vás nič neprekvapilo a nevytočilo. Jednoducho s pokojom a rozvážne.

Prečo by ste sa takto mali správať?

Je to jednoduché. Keď sa vám podarí dosiahnuť stav absolútneho pokoja, váš ex-partner nebude schopný urobiť, povedať ani napísať nič, čo by vás vyviedlo z rovnováhy alebo ranilo.

A keď vás nič neraní ani nevyvedie z rovnováhy, nič vás ani nenaštve. Vďaka tomu budete pôsobiť kľudne a zanecháte lepší dojem, ako keby ste pôsobili roztržito, labilne a nahnevane.

Komunikujte sebavedomo

Sebavedomie je jednoducho príťažlivé. Myslím, že s tým súhlasí azda každý človek a verím, že sa s týmto názorom stotožňujete aj vy.

Samozrejme, prehnané sebavedomie môže pôsobiť až odpudivo, no zdravá dávka sebavedomia je nesmierne príťažlivá pre mužov aj pre ženy.

Preto by ste za každú cenu mali mať vysoké sebavedomie a vyžarovať ho. Mali by ste pôsobiť sebavedomo.

Pri osobnej komunikácii sa nebojte udržiavať očný kontakt. Je to veľmi silný znak sebavedomia.

Ale hlavne…

V hlave si ujasnite, čo vlastne chcete komunikáciou s vaším ex-partnerom dosiahnuť a sebavedomo za tým choďte. Verte mi, takýmto spôsobom vám to pôjde omnoho lepšie.

A čo robiť, ak si myslíte, že vaše sebavedomie nie je dostatočne vysoké?

Predstierajte to. Správajte sa tak, ako by sa v danej situácií správali sebavedomí ľudia. Nemusí to byť jednoduché, no po nejakom čase vám sebavedomé správanie príde úplne normálne a už to nebudete musieť predstierať.

Komunikujte príjemne

Určite ste si všimli, že s niektorými ľuďmi vám je príjemnejšie ako s inými. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čím to vlastne je?

Niektorí ľudia jednoducho vyžarujú pozitívnu energiu. Je s nimi príjemne, príjemne sa na nich pozerá a príjemne sa počúvajú.

Účelom tohto pravidla je, aby ste sa aj vy stali takýmto človekom.

Komunikujte príjemne a vyžarujte pozitívnu energiu. Pomôže vám to nie len pri komunikácii s vaším ex-partnerom, ale aj celkovo v živote a vo všetkom, čo robíte.

3 základné formy komunikácie a ako k nim pristupovať

S vaším ex-partnerom môžete komunikovať viacerými spôsobmi. V závislosti od spôsobu komunikácie sa môže meniť aj to, ako by ste mali komunikovať a aký dojem môžete vo vašom ex-partnerovi zanechať.

3 základné formy komunikácie sú nasledovné:

  • SMS a online textové správy
  • Telefonáty
  • Komunikácia tvárou v tvár

Každú z týchto 3 foriem komunikácie sa vám pokúsim stručne priblížiť.

SMS a online textové správy

Možno ste sa už na mojej stránke dočítali, že práve SMS správy by mali byť prvou formou komunikácie s vaším ex-partnerom, keď sa snažíte obnoviť váš vzťah.

Prečo je to tak?

Textové správy (primárne uvádzam SMS správy, no podobne to funguje aj pri online chatoch) sú dostatočne osobné na to, aby ste sa mohli s vaším ex-partnerom porozprávať a opäť budovať vzájomný vzťah.

Zároveň vám však poskytujú dostatok priestoru na to, aby ste si mohli každú odpoveď dôkladne premyslieť a zvážiť, ako by ste vlastne mali reagovať. Taktiež môžete využívať formu SMS správ vo svoj prospech a voliť správnu frekvenciu odpisovania a dĺžku jednotlivých správ.

Dĺžka textových správ a frekvencia odpisovania

Pri komunikácii cez SMS si môžete všímať, kto z vás dvoch píše dlhšie správy a odpisuje častejšie a rýchlejšie.

Načo vám takáto informácia je?

Je to jednoduché. Ten, kto píše dlhšie správy a rýchlejšie a častejšie odpovedá investuje do komunikácie viac úsilia. To hneď na prvý pohľad znamená, že má väčší záujem o komunikáciu a je do nej viac zainteresovaný.

Takýto spôsob komunikácie môže byť vhodný, pretože dáva jasne najavo, že máte záujem o vášho ex-partnera, no zároveň môžete kvôli príliš intenzívnemu odpisovaniu stratiť kontrolu nad konverzáciou.

Komunikáciu cez SMS väčšinou riadi ten, čo odpisuje menej. Ak si chcete zachovať kontrolu, pristupujte ku komunikácií aspoň trochu odmerane. Nepíšte príliš dlhé správy a neodpisujte ihneď po tom, ako dostanete správu od vášho ex.

Tempo konverzácie vám môže umožniť aj to, aby ste vášmu ex-partnerovi začali viac chýbať. Keď chvíľu počkáte a neodpoviete na správy ihneď, váš ex-partner bude čakať na vašu správu a bude na vás myslieť. Ak chcete získať vášho ex-partnera späť, bude to pre vás iba dobré.

O čom si s ex-partnerom písať?

Pri prvotnej komunikácii s vaším ex-partnerom nie je vhodné hneď riešiť váš vzťah, alebo to, že by ste chceli, aby ste sa k sebe vrátili späť.

Začnite opätovným budovaním kamarátskeho vzťahu, bavte sa o bežných veciach (ako s kamarátmi) a snažte sa vo vašom ex-partnerovi budovať záujem o vašu osobu.

Zdieľajte zaujímavé príbehy a udalosti z vášho života a bavte sa o vašich spoločných záujmoch. Nejaký čas ste spolu chodili, takže určite máte predstavu o záľubách vášho ex-partnera. Využite to vo svoj prospech.

Možno sa neskôr dostanete k vášmu vzťahu alebo k osobnejším témam, no nie je dobré príliš „tlačiť“. Dajte konverzácii voľný priebeh a usmernite ju až vtedy, keď sa vám bude zdať, že nikam nesmeruje.

Telefonáty

Ďalším krokom po komunikácii cez SMS správy by mali byť telefonáty. Tie predstavujú posun, pretože sú osobnejšie ako textové správy, no zároveň nie sú tak osobné, ako komunikácia tvárou v tvár.

Pri prechode k telefonátom by ste si však mali dať pozor. Na rozdiel od SMS správ sú totiž bezprostredné.

Pri SMS správach máte čas každú odpoveď dôkladne premyslieť. Pri telefonátoch už taký luxus mať nebudete. Keď vám váš ex-partner niečo povie, budete musieť odpovedať. Okamžite.

Čo to pre vás znamená?

K telefonátom by ste sa nemali za každú cenu hrnúť. Doprajte sebe aj vášmu ex-partnerovi dostatok času na to, aby začala byť vaša komunikácia cez SMS správy prirodzená a aby ste nad ňou nemuseli príliš premýšľať. Až potom sa presuňte k telefonátom.

Ako komunikovať s ex-partnerom cez telefón?

Možno by ste odo mňa radi dostali presný scenár, ktorý by ste mohli počas telefonátu s ex-partnerom dodržiavať.

Bohužiaľ, takto to nefunguje.

Pri SMS správach rád uvádzam príklady konverzácií, pretože pri textovej komunikácii je možné nájsť opakované štruktúry, ktoré som schopný popísať.

Komunikácia cez telefón je však bezprostredná a premenlivejšia. Preto vám nemôžem presne povedať, o čom by ste sa mali rozprávať a ako by mal váš rozhovor prebiehať.

Namiesto toho by som vašu pozornosť rád upriamil na 4 základné pravidlá komunikácie, ktoré som spomínal na začiatku tohto článku.

Vráťte sa k nim a opäť si ich prečítajte.

Konkrétne je dôležité jedno – zachovajte absolútny pokoj.

Pri telefonovaní s ex-partnerom musíte pôsobiť pokojne a vyrovnane. SMS správy dokážu vaše rozruchy a emotívne správanie skryť, pretože máte čas na sformulovanie odpovede.

Pri telefonátoch však musíte byť kľudní, pretože keby ste neboli, prejavilo by sa to. A ak by ste sa správali hystericky alebo nervózne, váš ex-partner by s vami jednoducho komunikovať nechcel.

Ak nedokážete telefonovať pokojne a vyrovnane, vráťte sa späť k SMS správam a prechod k telefonátom odložte.

Komunikácia tvárou v tvár

Tretia forma komunikácie s ex-partnerom je najnáročnejšia, no zároveň môže priniesť najlepšie výsledky.

Opäť platí to, čo pri telefonátoch. Nebudete mať čas premyslieť vaše odpovede a budete musieť reagovať bezprostredne. Okrem toho však aj fyzicky budete s vaším ex-partnerom, takže vaša komunikácia bude ešte intenzívnejšia.

Osobná prítomnosť vášho ex-partnera vo vás vzbudí emócie a bude o to náročnejšie zachovať pokoj a správať sa rozumne.

Ako komunikovať s ex-partnerom tvárou v tvár?

Ani pri komunikácii tvárou v tvár vám nie som schopný pripraviť „scenár“, ktorý by ste mohli dodržiavať. Mám na to minimálne 3 dôvody:

  • Osobná komunikácia je dynamická a je náročné predvídať, ako sa bude vyvíjať.
  • Pripravený „scenár“ by takmer vždy pôsobil umelo a váš ex-partner by vycítil, že niečo nie je v poriadku.
  • V návale emócií z toho, že ste konečne s vaším ex-partnerom, by ste pravdepodobne ani neboli schopní tento „scenár“ dodržiavať a začali by ste reagovať inak.

Preto vám scenár neposkytnem. Dám vám ale zopár rád, ako by ste mali s vaším ex-partnerom komunikovať tvárou v tvár.

Vo všeobecnosti platí všetko, čo som spomínal pri komunikácii cez telefón. Musíte reagovať bezprostredne a živo, no na to by vás mali pripraviť telefonáty.

Aký je rozdiel medzi komunikáciou cez telefón a tvárou v tvár?

Pri komunikácii tvárou v tvár sa vidíte. Do komunikácie prichádza ďalší faktor, ktorým je váš vzhľad. Keď sa s vaším ex-partnerom osobne stretnete, mali by ste vyzerať čo najlepšie a vyžarovať pozitívnu energiu. Jednoducho by ste mali zanechať pozitívny dojem.

Taktiež si dajte pozor na emócie, ktoré sú pri osobnom stretnutí ešte intenzívnejšie ako cez telefón. Držte ich na uzde a snažte sa zachovať pokoj.

Keď sa vám podarí dodržať tieto pravidlá a navyše budete pôsobiť sebavedomo, váš ex-partner takmer určite neodmietne váš návrh na ďalšie osobné stretnutie.

Ciele vašej komunikácie s ex-partnerom

Ideálny spôsob komunikácie s vaším ex-partnerom závisí aj od toho, čo vlastne chcete dosiahnuť.

Áno, táto stránka je venovaná snahe o získanie ex-partnera späť, no niekedy je potrebné komunikovať s ex aj v iných prípadoch.

Popíšem 2 základné ciele, ktoré by ste mohli po rozchode mať. Prvým možným cieľom je dať sa s ex-partnerom opäť dokopy. Tým druhým je prekonať rozchod a zbaviť sa negatívneho dopadu, ktorý má na váš život.

Ako komunikovať s ex-partnerom, keď ho chcete získať späť?

Pri snahe o získanie ex-partnera späť sú najdôležitejšie emócie.

Aby sa vám váš ex-partner chcel vrátiť, musíte v ňom vyvolať emócie, kvôli ktorým bude s vami chcieť byť. Musíte vyvolať pozitívne emócie, ktoré ex-partnerovi pripomenú, o čo vlastne rozchodom s vami prišiel a čo by mohol získať, keby vám dal druhú šancu.

Avšak, ako som už písal, k emóciám musíte pristupovať opatrne. Nemôžete na vášho ex-partnera zrazu vyhŕknuť všetko, čo cítite, pretože by sa s najvyššou pravdepodobnosťou zľakol, čo by pre vaše šance na obnovenie vášho vzťahu nebolo najlepšie.

Emócie musíte postupne budovať. Začnite úplne neemotívnym prístupom a postupne „pridávajte“.

Nechcem však zachádzať príliš do detailov, pretože tejto téme získavania ex-partnera späť je venovaná celá táto stránka. Prečítajte si ďalšie články a zistite, čo by ste mali robiť, aby ste mali šancu dať sa znova dokopy.

Ako komunikovať s ex-partnerom, keď chcete prekonať rozchod a posunúť sa ďalej?

Táto stránka je primárne určená pre ľudí, ktorí sa snažia získať svojho ex-partnera späť. Avšak, je mi jasné, že nie všetci chcú dosiahnuť práve tento cieľ. Preto spomeniem aj to, ako by ste mali komunikovať s ex, keď je váš cieľ opačný – keď sa snažíte na vášho ex-partnera zabudnúť a posunúť sa ďalej.

V tomto prípade by ste mali myslieť na to, že konverzácia je vo vašich rukách. Nemáte čo stratiť. Chcete na vášho ex-partnera zabudnúť, takže by ste sa už nemali nechať ovládať. Uchopte opraty pevne do svojich rúk a veďte vašu komunikáciu tým smerom, ktorým chcete.

Jasnou radou by malo byť to, že by ste vášho ex-partnera mali ignorovať. Prečo by ste predsa museli komunikovať s niekým, s kým už neplánujete byť?

Bohužiaľ, nie vždy je to také jednoduché. Váš ex-partner sa stal súčasťou vášho života, máte spoločných známych a možno sa aj pohybujete v rovnakých kruhoch. Preto je iba otázkou času, kedy sa vaše cesty skrížia a budete spolu musieť komunikovať.

A ako by ste teda mali komunikovať? Odpoveď je relatívne jednoduchá. Buďte naozaj opatrní, aby ste nedali vášmu ex-partnerovi šancu na to, aby opäť ovplyvnil vaše city a vrátil vás späť do stavu, keď neviete, čo vlastne chcete.

Nemali by ste pôsobiť úplne odmerane, no v prvom rade by sme mali brať ohľad na to, čo chcete dosiahnuť vy. City a ciele vášho ex-partnera by ste mali dotlačiť na vedľajšiu koľaj a nebrať na ne až taký ohľad. Snažte sa však byť slušní a nezanechať príliš negatívny dojem.

 

Nech už je váš cieľ akýkoľvek, verím, že sa vám ho podarí dosiahnuť. Ak by ste sa radi vrátili späť k ex-partnerovi a opäť sa dali dokopy, na mojej stránke nájdete množstvo informácií, ktoré vám pomôžu. Preto neváhajte a prečítajte si viac.

Máš ešte šancu získať späť ex?

Vyplň 1 krátky online test a zisti to…